Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/platne/serwer71198/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 705

Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: cHRM chunk does not match sRGB in /home/platne/serwer71198/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 705

Szpic Wilczy

Hodowla Psów Rasowych Gorczańska Opowieść należąca do Związku Kynologicznego w Polsce oddział Zakopane.

Szpic Wilczy jest psem bardzo „uniwersalnym” , dawniej używane do stróżowania gospodarstwa. Są bardzo związane ze swoim przewodnikiem i w sytuacji zagrożenia są w stanie zaatakować , ale tylko i wyłącznie w obronie właściciela. Można o nich spokojnie powiedzieć , że życie właściciela cenią bardziej niż swoje własne. Nie są to jednak psy charakteryzujące się agresją.

Szpic Wilczy uczy się szybko, i największym szczęściem w jego życiu jest spędzanie czasu ze swoim Panem. Bardzo nie lubią samotności i źle ją znoszą. Jest to rasa łatwa w szkoleniu, czasem może ujawnić się odrobinka niezależności i upartości. Idealnie odnajdą się w domu z dziećmi, ale również będą wspaniałymi towarzyszami dla osób starszych i samotnych. Są to psy o bardzo pogodnym charakterze, lubiące pobiegać za piłeczką lub towarzyszyć właścicielom podczas zbierania grzybów.

 Szpice są psami bardzo inteligentnymi, mogące niejednokrotnie zaskoczyć przyszłego właściciela swoimi pomysłami. Bez problemu można je nauczyć ładnego chodzenia na smyczy lub biegania luzem.

Szata szpica wymaga dokładnego wyczesania w okresie linienia. Jeśli chcemy aby nasz psiak brał udział w wystawach psów, raz na jakiś czas radzimy skorzystać z usług psiego fryzjera.

Aktualne w hodowli mamy cztery Szpice Wilcze.

*Nie sprzedajemy psów na łańcuch i do kojca !

Nasze Szpice Wilcze

Image

XANTIA Logones S.N.

Junior Champion Polski, Champion Polski

Image

GABRYSIA Zbyszkowisko

Image

IRON KEES Collarium

Junior Champion Polski 

Image

WIEDŹMA Albus