Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/platne/serwer71198/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 705

Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: cHRM chunk does not match sRGB in /home/platne/serwer71198/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 705

Łajka Jakucka

Hodowla Zimowy Zmierzch prowadzona przez technika weterynarii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z psami zaprzęgowymi. Hodowla Zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce oddział Zakopane. 

Łajka Jakucka to bardzo wyjątkowa rasa , jako jedyna z łajek jest psem zaprzęgowym. Oprócz wspaniałych zdolności do ciągnięcia sanek, świetnie sprawdza się jako pies myśliwski, a czasem potrafi nawet popilnować posesji przed obcymi.

Łajka Jakucka jest psem zarówno dla osób aktywnych, którzy chcą wykorzystać jej wrodzone umiejętności do określonej pracy / sportu typu: psie zaprzęgi, canicross, agility, obiedience czy wiele innych. Są to psy bardzo „elastyczne” w swej naturze. Nadają się również dla rodzin mniej aktywnych, które chcą mieć fajnego przyjaciela na całe życie. Jednak łajka nie nadaje się do życia kanapowego i oglądania telewizji razem z właścicielem. Potrzebuje wyładować swoją energię, np na długim spacerze, podczas zabaw z innymi psami czy szukając przekąsek w macie węchowej.

W wychowaniu łajki ważne jest konsekwentne podejście oraz odpowiednia socjalizacja szczenięcia. Bardzo dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, jeśli są poprawnie wprowadzone do stada.

Łajki bardzo szybko się uczą i kochają pracować. Nuda zmusza je do rozrabiania, w postaci zdemolowania mieszkania czy samowolnych spacerów po okolicy.

Sierść Łajek nie jest zbyt wymagająca w utrzymaniu. Wystarczy dobra szczotka i trochę cierpliwości do porządnego wyczesania psa w okresie wymiany sierści – linienia.

Posiadamy cztery łajki jakuckie – dwie sprowadzone z Rosji oraz dwie pochodzące z naszej hodowli.

Nasze Łajki są przebadane, posiadają badanie na dysplazję stawów biodrowych z wynikiem HD:A – wolny od dysplazji oraz badanie słuchu metodą BAER- z wynikiem pozytywnym – słyszy na oboje uszu.

*Nie sprzedajemy psów do kojca i na łańcuch !

Nasze Łajki Jakuckie

Image

LADOGA Arktik Paradis

BAER +/+, HD:A

Champion Polski

Image

BARAKHSAN Almazy Anabara

BAER +/+, HD:A

Junior Champion Polski, Champion Polski, Grand Champion Polski

Image

NIRVANA Zimowy Zmierzch

BAER +/+, HD:A, ED:0, eyes: clear

Image

NURIA Zimowy Zmierzch

BAER +/+