Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/platne/serwer71198/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 705

Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: cHRM chunk does not match sRGB in /home/platne/serwer71198/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 705

Szpic Miniaturowy Pomeranian

Szpic miniaturowy jest rasą do towarzystwa. Ze względu na miniaturowe rozmiary – do 23 cm w kłębie – nie nadaje się do mieszkania na zewnątrz.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest to rasa bardzo energiczna, która nie lubi się nudzić. Ponad wszystko cenią sobie kontakt z człowiekiem, kochają pieszczoty i wspólną zabawę. Są to psy bardzo delikatne, o kruchym kośćcu, dlatego nie polecamy ich do domu z małymi dziećmi, które nieświadomie mogą zrobić im ogromną krzywdę.

Często właściciele tych uroczych piesków traktują je jak własne dzieci, co niejednokrotnie prowadzi do ogromnych problemów. Nie zapominajmy, że malutki, kochany piesek, w dalszym ciągu jest psem i ma psie potrzeby. Nie zamykajmy go w złotej klatce. Szpice miniaturowe często są charakterne, z odwagą mogą bronić swojej miski przed psim kolegą.

Szata szpica jest wymagająca w utrzymaniu. Pod żadnym pozorem NIE WOLNO STRZYC PSA MASZYNKĄ. Wizyta u psiego fryzjera winna obejmować  dokładne wyczesanie oraz delikatne przystrzyżenie końcówek sierści nożyczkami, w celu nadania odpowiedniego kształtu. Fryzura Boo jest szkodliwa dla naszego pupila. Może prowadzić do całkowitego zniszczenia szaty, a w najgorszych przypadkach do chorób skóry.

Nasze Pomeraniany sprowadzone są z Rosji

Nasze Szpice Miniaturowe Pomeraniany

PALMEY LOTUS FLOWER
Ruselle Poms

Image

NINA SIMON
Rus Haus Vorhut

Image

RAPA NUI
Wataha z Podhala

urodzona w Polsce