Łajka Jakucka

Hodowla Zimowy Zmierzch prowadzona przez technika weterynarii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z psami zaprzęgowymi. Hodowla Zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce oddział Zakopane. 

Łajka Jakucka to bardzo wyjątkowa rasa , jako jedyna z łajek jest psem zaprzęgowym. Oprócz wspaniałych zdolności do ciągnięcia sanek, świetnie sprawdza się jako pies myśliwski, a czasem potrafi nawet popilnować posesji przed obcymi.

Łajka Jakucka jest psem zarówno dla osób aktywnych, którzy chcą wykorzystać jej wrodzone umiejętności do określonej pracy / sportu typu: psie zaprzęgi, canicross, agility, obiedience czy wiele innych. Są to psy bardzo „elastyczne” w swej naturze. Nadają się również dla rodzin mniej aktywnych, które chcą mieć fajnego przyjaciela na całe życie. Jednak łajka nie nadaje się do życia kanapowego i oglądania telewizji razem z właścicielem. Potrzebuje wyładować swoją energię, np na długim spacerze, podczas zabaw z innymi psami czy szukając przekąsek w macie węchowej.

W wychowaniu łajki ważne jest konsekwentne podejście oraz odpowiednia socjalizacja szczenięcia. Bardzo dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, jeśli są poprawnie wprowadzone do stada.

Łajki bardzo szybko się uczą i kochają pracować. Nuda zmusza ich do rozrabiania, w postaci zdemolowania mieszkania czy samowolnych spacerów po okolicy.

Sierść Łajek nie jest zbyt wymagająca w utrzymaniu. Wystarczy dobra szczotka i trochę cierpliwości do porządnego wyczesania psa w okresie wymiany sierści – linienia.

Aktualnie w hodowli posiadamy dwie Łajki Jakuckie sprowadzone z Rosji:

  • LADOGA Arktik Paradis – Champion Polski
  • BARAKHSAN Almazy Anabara -Junior Champion Polski, Champion Polski, Grand Champion Polski
  • NIRVANA Zimowy Zmierzch
  • NURIA Zimowy Zmierzch

Nasze Łajki są przebadane, posiadają badanie na dysplazję stawów biodrowych z wynikiem HD:A – wolny od dysplazji oraz badanie słuchu metodą BAER- z wynikiem pozytywnym – słyszy na oboje uszu.

*Nie sprzedajemy psów do kojca i na łańcuch !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *