Samoyed

Hodowla Gorczańska Opowieść – z dwudziestoletnim doświadczeniem w hodowli ras zaprzęgowych, członkowie Związku Kynologicznego w Polsce oddział Zakopane.

Samoyed był pierwszym psem zaprzęgowym w naszym domu. Wizja , bo tak miała na imię nasza samoyedka, dała początek tak wspaniałej przygodzie, jaką jest hodowla . Jest to bardzo wyjątkowa rasa psów, potrzebująca ogromu miłości i ciągłego kontaktu z człowiekiem. Są bardzo aktywne, idealnie będą się nadawać jako towarzysze długich wędrówek w niezbyt upalne dni, świetnie sprawdzą się w roli psa ciągnącego rower czy hulajnogę.

Głównym atrybutem Samoyeda jest fakt, że te psy nie są agresywne. Często widuje się je pracujących jako dogoterapeuci.  Rasa ta idealnie sprawdzi się w domu z dziećmi, ze względu na ich niesamowity charakter, oraz na pewno odciągnie swoim urokiem osobistym wasze pociechy od telefonów i komputerów, na rzecz wspólnych szaleństw na świeżym powietrzu.

Jednak… biała szata Samoyeda wymaga ciągłej pracy w jej utrzymaniu. Będąc właścicielem białego pluszaka należy uzbroić się w porządną szczotkę.

Aktualnie mamy w hodowli dwie suczki :

  • ULINA Gorczańska Opowieść
  • LUNA z Łańcuta

Suczki mają badania na dysplazję – HD: A – wolne od dysplazji stawów biodrowych.

* Nie sprzedajemy psów do kojca, ani na łańcuch !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *